esmaspäev, 25. juuli 2011

Death Race 2000 (1975)

Death Race 2000 (1975) on 70ndate keskpaika Paul Barteli lavastatud ja Roger Cormani produtseeritud exploitation, täpsemini isegi carsploitationi teos, mis pakub närvikõdi eelkõige neile, kellele ei meeldiks, et nende lastest või vanaemadest üle sõidetaks (kuigi jah, loetelu on tegelt pikem veel). Selle filmi põhjal tehti k kunagi arvutimäng Carmageddon, mida ilmselt paljud on mängind (a no, kui teised pole, siis mina ikka olen). Sama põhimõttega on see filmgi. Cross-country võidusõit, mille lisatakistusteks on suva kodanikud, keda peab lihtsalt elutuks rammima, et siis väike hit 'n' run skoor saada. Carradine sobib rohkem Kung- Fu masteriks kui auto rooli ja Stallownil on vist elu aeg närvidega probleeme olnud. Kui see kõik kõrvale jätta, siis on tegu tagaajamist täis meelelahutusega, mis teeb küll nalja a jätab kohati k labase mulje. Filmi tunnuslause on suhtselt lihtne - aastal 2000 ei ole autoga allaajamine enam kuritegu, vaid lausa rahvussport.

Filmist nii palju, et peategelane šveitsi doktorite poolt kokku pandud Frankenstein (David Carradine) üritab võita järjekordset surmarallit, et oma trooni kaitsta, tähtis on ju võita, selleks vaja tal skoorida võimalikult palju punkte ajades alla teele ettejuhtuvaid inimesi ning tehes muid trikke, et võistlustules esikohale trügida. Tal on aga uus navigaator (vb et k kaardilugeja), sest kõik eelnevad on hinge heitnud, sedapuhku peab ta sõitma koos Annie Smithiga(Simone Griffeth). Võistlemas on aga k veel kurjust täis ja kogu aeg vinguv Machine Gun Joe Viterbo (Silvester Stallone), kes ei taha mitte alla vanduda ühegi võistlusetapi järel. MG Joe sõidupartneriks on aga vähese taibuga Calamity Jane (Mary Woronov), kelle kohta Joe ütleb kord isegi kartulinägu, kui see teda väga närvi ajab.
A no meelelahutust oli, kuid külmaks jättis see ruuduline pilt, milles ma loodan, et Ruut süüdi ei ole, a teinekord ripin endale blu-ray, et pikselgraafikat vältida, sellest k vähe ebaadekvaatne 4/10.

Ya'll b Gettin stallowned!

Vasaku silma kaotas 95ndal, nina kaotas vist 97ndal. who knows.

Svastika-Matilda koos Herman the Germaniga.

Natüürmort beebiga?

Rehvid veriseks. vrmm vrmm!

Kamoflaaz (ehk et seinaga ühte värvi)

Frankenstayni kummardajad aka vabasurmaminejad.

Viisakamad vs vähemviisakamad lauakombed.

Armastus või siis moodsas keeles nipslip gallery.

Frankenstein, your biggest fan, Stan!

1 kommentaar:

MNC Broz ütles ...

spämmi ka natuke: http://www.doodle.com/t9mwvtvbb69zquqe#table

Infot ürituse kohta annab fb page: Filmiblogijad ja google. Märksõnad "Filmiblogijate kokkutulek" ja nime "Pöfböf-i" erinevad variatsoonid.